Uygulamalar
Uygulamalar / Medikal
Roland Promakim
Medikal


20 yıldan fazla zamandır, Roland, özel parçalar, cihazlar ve nakiller için ürün prototipleme ve imalat proseslerini otomasyon uygulamak için ihtiyaç duydukları gelişmiş aletler ile mekanik endüstrinin profesyonellerini temin etti. Roland’ın medikal çözümleri, en hassas uygulamalar için gerekli olan hassasiyeti, kolay kullanımı ve çok yönlülüğü sunar. Roland’ın direk parça işaretleme cihazı parça ve cihazların baştanbaşa hayat çevrimi içerisinde kullanımlarını işaretlemeyi kolay hale getirir.


Medikal CAD/CAM

Herhangi bir hasta için FDA tarafından onaylı geniş aralıktaki malzemelerden tamamen özel ürünler yapmanıza izin veren bir alet hayal edin. Yalnız bir makine büyümenize göre ölçeklenebilir ve her projeyi prototipten üretime alabilir. Pahalı teknisyenler veya yazılımlar olmadan kullanabilecek kadar kolay ve esnektir. Geniş CNC frezelerinin maliyetinin kesrinde üretim artarken ek makineler ilave edilebilecek kadar uygun fiyatlıdır. Roland Rapid Custom Manufacturing (RCM) çözümlerinin arkasında, şirketlerin karlı bir şekilde büyüyebilmelerine yardımcı olmak için modüler bir yaklaşım düşüncesidir.


Roland’ın RCM çözümlerinin kalbinde, MDX serileri freze makineleri vardır. Geniş çeşitlilikteki medikal cihazların ve parçaların prototiplenmesine ve üretimine Ek olarak MDX, FDA’dan onaylı tüm malzemelerden, medikal nakiller kadar iyi olan özel diş köprüleri ve kronlar üretir. MDX ile, önemli ölçüde daha iyi uyum, doğruluk ve malzemelerden profesyoneller ve onların hastaları yararlanırlar. Pürüzsüz yüzey kalitesi ve sıkı toleranslar, kritik fonksiyonel ve elektrik testleri yapmanın yanı sıra üretilebilirliği kanıtlamayı kolaylaştıran teknolojiyi tanımlar. UDI Direk Parça İşaretleyici

Bir defa parçanız ve ya cihazınız üretildiğinde, tüm birleşmiş belirlemelere ve izlenen mevzuatlara uymak zorundadır. Tıp konusunda profesyonellerine, cerrahi edevatların ve diğer cihazların kullanımını izlemeleri konusunda yardımcı olmak için eşsiz cihaz tanımlayıcı (UDI) numaralarla cerrahi alet ve edevatların işaretlenmesini her zamankinden çok daha kolaylaştırır. Roland’ın MPX-90M’i, kalıcı iki boyutlu DataMatrisi barkodlarının direk olarak cihazlara hatta textlere, grafiklere, logolara ve diğer marka elemanlarına basılması için kanıtlanmış mikro perküsyon direk parça işaretleme teknolojisini kullanır. MPX-90M ile geniş veri miktarıyla cerrahi çelikleri, titanyumu, alüminyumu, plastikleri ve akrilikleri, 1 milimetre kare kadar küçük tamamı içinde kompakt bir GS1 barkod formatında işaretleyebilirsiniz.


İlgili Ürünler