Ürünler
Roland Ürünler / Seri Prototipleme / MDX-50

MDX-50

7/24 Dijital Üretim

MDX-50, daha hızlı iş kotarımı ve otomatik takım değiştirici ile hiç durmayan kesintisiz işlem sayesinde üretim süresini azaltırken; genişletilmiş işleme alanı 400 (X) x 305 (Y) x 135 (Z) mm ve yüksek işletim hızı ile performansı artırır. MDX-50 aynı zamanda dahili CAM yazılımı ile ezber bozan bir üretim sunar ve ekstra hava kompresörü ekipmanına ihtiyaç duymaz.
Özellikler
Roland Promakim

Endüstri ve eğitim için MDX-50 Hassas modelleme cihazı

MDX-50 CNC mili kısa işlemlerde, prototiplerin, ön üretim modellerinin ve son örneklerin üretiminde ideal bir bağımsız modelleme çözümüdür. Aynı zamanda MDX-50, 0.01 mm’ye kadar mekanik doğruluk, pürüzsüz bir yüzey ve birçok malzeme ile uyum sağlayarak 3D baskının da tamamlayıcı bir teknolojisi olmuştur.

Profesyonel, endüstriyel ve eğitici uygulamalar için uygun olan MDX-50 masaüstü freze cihazı hassasiyet, eşsiz kolay kullanımı ile otomatik frezleme ve sezgisel CAM yazılımını prototip üretimini hızlandırmak ve işletim maliyetlerini düşürmek için bir araya getirir. Yeni otomatik takım değiştirici (ATC), dahili kontrol paneli, artırılmış işleme alanı ve işletim hızı işlem süresini azaltır ve üretimi kolaylaştırır.

Bu demektir ki; tüm yetenekteki ve farklı bütçelerdeki kullanıcılar çok çeşitli işlevsel parçaları olağanüstü kalite ve mekanik doğruluk ile üretebilirler.


Gözetimsiz üretim ile zaman kazanın

MDX-50 kullanıcılarına cihazlarından uzak olsalar dahi rahatlıkla üretim yapabilecekleri otomatik özellikler sunuyor. Bunlar:

          • Otomatik takım değiştirici tüm gün 
           gözetimsiz üretim yapılmasına olanak tanır
          •Otomatik algılama fonksiyonu, takım uzunluğunu 
          her bir iş için doğruluğu sağlamak adına düzenler
          • Karmaşık yüzeylerin kolay üretimi için 
          opsiyonel döner eksen:
                   ◦ Malzemeleri 360 dereceye kadar otomatik olarak döndürür 
                   ◦ 2 kenarlı, 4 kenarlı ve özel açıları dizinler
                   ◦ Hızlı teslimat için işlem süresini kısaltarak üretimi hızlandırır       

Eksiksiz, gözetimsiz işlemler için ATC ve opsiyonel döner eksen ünitesini birleştirin.


Kolay kullanım ve sezgisel yazılım olağanüstü sonuçlar sunar

MDX-50’nin basit ama güçlü dahili kontrol paneli, sanal kontrol paneli (VPanel) ve donanımla gelen SRP Player CAM yazılımı, cihazı öğrenciler, hobi mühendisleri,meraklıları ve profesyoneller için ideal freze çözümü haline getirir.

Ünitenin önünde yer alan kontrol paneli sayesinde hemen hemen tüm işlemler bilgisayara geri dönmek zorunda kalmadan ünitenin kendisinden tamamlanabilir. VPanel arayüzü MDX-50 ile sorunsuz bir şekilde çalışır ve kullanıcıların ünite çalışır halde iken mil rotasyonu veya hızında değişiklik yapmasına olanak verir.


Dahili SRP Player CAM yazılımı, MDX-50’nin gelişmiş fonksiyonlarına uyum sağlaması için güncellendi. Freze ayarları, yeni başlayanlar için beş temel adımda açıklanabilir.


Kutudan çıkar çıkmaz daha iyi performans

MDX-50, daha hızlı iş kotarımı ve otomatik takım değiştirici ile hiç durmayan kesintisiz işlem sayesinde üretim süresini azaltırken; genişletilmiş işleme alanı 400 (X) x 305 (Y) x 135 (Z) mm ve yüksek işletim hızı ile performansı artırır. MDX-50 aynı zamanda dahili CAM yazılımı ile ezber bozan bir üretim sunar ve ekstra hava kompresörü ekipmanına ihtiyaç duymaz.

İşletim hızı (mm/dak.) MDX-40A MDX-50
XY 3000 3600
Z 1800 3000

Çok çeşitli malzeme üzerinde hassas frezleme

MEDX-50 hassas modelleme cihazı ABS, POM, naylon, plastik köpük, modelleme parafini, kimyasal ahşap, kontrplak, ahşap gibi çok çeşitli tahta ve resinlerde  pürüzsüz yüzey bitişleri için olağanüstü kalite sunar. Yapısal ve fonksiyonel işlemleri test etmek ve diğer parçalar ile birleştirmek için son ürüne benzer malzemelerden prototipler yaratın.


400 (X) x 305 (Y) x 135 (Z) mm işleme alanı sayesinde bu güçlü 3D freze cihazı, büyük tek nesneleri ya da birden çok küçük parçaları üretebilir ve bu cihazı bir dizi uygulama ve prototip için ideal hale getirir. Bunlar:

          • Esnek kilitlenen parçalar
          • Vakum oluşturulmuş kalıplar
          • Aletler
          • Şablonlar
          • Endüstriyel ürün levhaları
          • Elektrikli parçalar ve kılıfları
          • Takı ve aksesuarlar
          • Kabartma plakalar ve grafikler
          • Oyun ve model parçaları


Güvenli, temiz ve uygun üretim

MDX-50 güvenli ve sorunsuz operasyonlar için tasarlanmış ve stüdyoda ve eğitim ortamında kullanılmak için idealdir. Sahip olduğu kapak sayesinde güvenli işlemler sunar ve atıklar daha temiz ve uygun çalışma ortamı yaratmak için yeni entegre toz tablasında birikir. Güncel iş durumları renk kodlu LED durum ışıkları ile belli bir mesafeden izlenebilir ve aydınlatılmış çalışma ortamı malzemelerin montajını kolay ve güvenli kılar.


Üstün güvenilirlik ve destek

MDX-50, benzersiz müşteri hizmeti ve teknik desteği ile desteklenen en güvenilir teknolojiyi temsil eder ve geniş kapsamlı 2 yıllık RolandCare garantisi ile size ulaşır.

Ek özellikler

          • ClickMill yazılımı CAD ve CAM yazılımına erişmek 
           zorunda kalmadan kaplama, delme, cep kesme ve diğer
           bitirme işlemleri için MDX-50’nin doğrudan kontrolünü sağlar.
          • MDX-50, G-kod NC programlama dilini destekler ve 
           profesyonel, endüstriyel ve eğitim amaçlı uygulamalar için idealdir.

Roland Promakim
  • Roland SRP, katı bir cisimle başlayarak istenmeyen materyalleri kaldırmak için 3D yazıcı ve diğer hızlı prototip sistemleri üzerinden birçok avant ...

  • CAD/CAM programları artık eğitimde de dizayn ve teknoloji sürecinin çekirdek parçasıdır. İşte tam da bu noktada Roland, basit grafik çizimleri ve ...

Roland; materyalleri, özellikleri ve aksesuarları önceden haber vermeden değiştirme hakkına sahiptir. Güncel çıktılarınız değişiklik gösterebilir. En iyi çıktı kalitesini sağlamak için kritik parçalara periyodik bakım gerekebilir. Detaylar için lütfen bayinizle sözleşme yapınız. Açıkça belirtilmediği takdirde herhangi bir anlaşılmaya garanti verilmez. Rolan, tesadüfi veya kullanımda oluşan, görünür-görünmez kazalardan veya malzeme hasarlarından sorumlu tutulamaz. Adobe, PostScript, PostScript 3 ve PostScript logosu Adobe System Incorporate ticari markalarıdır. Diğer markalar şahsi sahiplere aittir. Çoğaltma veya telifli eseri kullanma durumunda yerel, ulusal ve uluslararası yasalara göre hüküm verilir. Müşteriler uygulanabilir kanunlara uymakla sorumlu olup ihlal durumunda yükümlüdür. Roalnd DG, TPL Grup’ tan MMP teknolojisinin lisansını almıştır.

Roland; materyalleri, özellikleri ve aksesuarları önceden haber vermeden değiştirme hakkına sahiptir. Güncel çıktılarınız değişiklik gösterebilir. En iyi çıktı kalitesini sağlamak için kritik parçalara periyodik bakım gerekebilir. Detaylar için lütfen bayinizle sözleşme yapınız. Açıkça belirtilmediği takdirde herhangi bir anlaşılmaya garanti verilmez. Rolan, tesadüfi veya kullanımda oluşan, görünür-görünmez kazalardan veya malzeme hasarlarından sorumlu tutulamaz. Adobe, PostScript, PostScript 3 ve PostScript logosu Adobe System Incorporate ticari markalarıdır. Diğer markalar şahsi sahiplere aittir.

Komple Çözüm - Komple Güvenilirlik - Tam Destek

Roland bileşenleri maksimum kalite ve performans için birlikte çalışmak üzere tasarlanmıştır. Her ürün Roland Teknik Destek ve son teknoloji, süreçler ve sektöründe en iyi hizmeti aldığınızdan emin olmak için yazılım eğitilmiş kalifiye Roland Mühendisleri tarafından desteklenmektedir.

Roland Teknik Destek ekibi tüm Roland makinelerı için yazılım, donanım ve uygulama desteği sağlar. Mühendislerimiz ve uzman kadrosumuz ile kullanıcılarımıza problemlerini çözme ve Roland ürünlerinin kullanıldıkları sanayi hakkında bilgilendirme yapıyoruz.


Tüm kullanıcılar, için sorunun en kısa sürede çözülmüş olduğundan emin olmak için telefon, e-posta desteği sağlar.Model numaranızı bilmiyor, aradığınızı bulamıyorsanız; 0332 345 10 91 nolu numaradan Roland teknik destek ekibine ulaşabilirsiniz.


Yukarıda ki adres ve telefondan teknik destek ekibininin sizi araması için bize bize iletişim numaranızı gönderebilirsiniz.

Online Destek Merkezi

Makinenizi kullanmayla ilgili bazı ipuçları ihtiyacınız var? Makinenizde bir sorun var? Cevap için online destek merkezini ziyaret edin! Yararlı ipuçları ve yararlı kullanım kılavuzları dolu, çevrimiçi destek merkezi size iş akışını geliştirmek ve ürün desteğine son ile sorunları çözmek ve yardım dosyaları için bir şans sunuyor.

Roland Bakım Servis Anlaşmaları

Ekipmanınızın sorunsuz çalışıyor olması sizin için olduğu kadar bizim için de önemlidir. Roland bakım sabit fiyatlara dayalı kapsamlı ve kampanyalar sunan bir destek programıdır. Tüm Roland dijital baskı, kesme, gravür ve 3D sistemleri için garantili destek sevisleri sağlar.